28 Юни, 2026

ЕК одобри трета подобрена ваксина срещу COVID-19

ЕК одобри трета подобрена ваксина срещу COVID-19

Това е препарат на "Новавакс"

Европейската комисия съобщи, че е одобрила трета подобрена ваксина срещу коронавирусна инфекция, производство на "Новавакс". Отбелязва се, че се препоръчва хората над 12-годишна възраст, за които се изисква поставянето на ваксина, да получат само една доза, независимо дали по-рано са били имунизирани.

Комисията пояснява, че се старае да осигури ваксини, съобразени с новите разновидности на вируса, причиняващ ковид, за онези, за които се препоръчва имунизация. Това са хора със слаб имунитет, възрастните над 65 години, бременните жени и здравните работници.

Съобщението на комисията идва на фона на данни за слаб интерес към есенната имунизационна кампания в някои страни от ЕС. Същевременно ръководителят на Световната здравна организация Тедрос Аданом Гебрейесус отбеляза наскоро, че отново се наблюдава увеличение в броя на приетите за лечение болни от ковид.
Сподели:
Витилиго: милиони хора го имат, но малцина знаят истината за заболяването

Витилиго: милиони хора го имат, но малцина знаят истината за заболяването

Диагнозата се поставя сравнително лесно от специалистите по кожни болести чрез т.нар. лампа на Ууд, но лечението е продължително и трудно, по-често не води до пълно излекуване

Опасна морска бактерия плъзна и по българските плажовете

Опасна морска бактерия плъзна и по българските плажовете

Морските бактерии от рода Vibrio, които вече се разпространяват все по-широко в Европа, причиняват зачервяване, оток, силна болка, мехури и висока температура

Франция обяви първия си случай на ебола

Франция обяви първия си случай на ебола

Заразен е медицински служител, завърнал се от хуманитарна мисия в Демократична република Конго

Коментари (0)