23 Юни, 2026

Ген. Майк Келър: Войната в Украйна няма да приключи сега

Ген. Майк Келър, снимка: архив - Wikipedia

Междувременно полският президент Карол Навроцки, в слово по случай 195-ата годишнина от Ноемврийското въстание, напомни, че "не е имало споразумения с московитите през 19-и, 20-и или 21-и век“.

Генерал-майор Майк Келър, заместник-командващ на Щаба на НАТО за съдействие и обучение в Украйна (NSATU), заяви пред Welt, че краят на войната в Украйна „все още не се вижда“, съобщават Каспаров.ru и Униан.

Келър отбелязва, че за продължаващата съпротива на Украйна принос има и НАТО – предимно чрез координация и доставки.

Междувременно полският президент Карол Навроцки, в слово по случай 195-ата годишнина от Ноемврийското въстание, напомни: „Историческите събития също така носят урок за Полша и поляците днес: не е имало споразумения с московитите през 19-и, 20-и или 21-и век.“

Ноемврийското въстание от 1830–1831 г. е националноосвободително въстание на поляци и литовци срещу Руската империя, целящо възстановяване на независимата полска държава.

Превод: Faktor

Сподели:
Путин и Лукашенко на спешна среща след острите предупреждения на Зеленски

Путин и Лукашенко на спешна среща след острите предупреждения на Зеленски

Истинското притеснение идва от факта, че тази среща може да бъде използвана като претекст за по-дълбоко въвличане на Беларус във войната

Нетаняху го очаква политическа забрава след провала на войната с Иран

Нетаняху го очаква политическа забрава след провала на войната с Иран

Лидерът на Израел ще бъде заклеймен като човек, който хвърли Близкия изток в нескончаеми войни в този регион

Огнен ад под звуци на сирени: Масирани въздушни удари поразиха Украйна и Южна Русия

Огнен ад под звуци на сирени: Масирани въздушни удари поразиха Украйна и Южна Русия

При взаимната размяна на удари са поразени цивилни обекти и жилищни райони дълбоко в тила на Украйна и контролираните от Русия територии

Коментари (0)