Призоваваме държавите от ЕС да използват всички дози ваксини срещу ковид, с които разполагат. Това заяви днес еврокомисарят по здравеопазването Стела Кириакидис след заседание на Съвета на ЕС.
Тя добави, че държавите са в правото си да спрат като предпазна мярка приложението на ваксината на "АстраЗенека", докато бъде обявено становището на Европейската агенция по лекарствата. С безопасността не може да се правят компромиси, посочи по този повод еврокомисарят.
Разпределението на ваксините от самото начало е по дялове, според броя на населението, освен ако държави се откажат от количества, които им се полагат, поясни Кириакидис. Тя добави, че епидемичната обстановка в някои страни от ЕС е особено тревожна, съобщава Нова ТВ.
Още от Свят
Най-малко 34-ма загинаха при експлозия във въглищна мина в Пакистан
Най-малко 34 души загинаха при експлозия във въглищна мина в Пакистан
Постигнато е споразумение за разоръжаването на „Хамас“ и преход към гражданско управление в Газа
"Ключът към успеха е в изпълнението и в контрола върху него. Изтеглянето трябва да върви ръка за ръка с разоръжаването", отбеляза върховният представител за Газа Николай Младенов
Анализатори: В степите на Украйна загина доктрина, на която армиите по света разчитаха цял век
Тактиката на сухопътните бойни действия се промени завинаги именно по време на руско-украинската война