5 Декември, 2025

ЕК смъмри България заради нападението над ЛГБТИ центъра в София

ЕК смъмри България заради нападението над ЛГБТИ центъра в София

Европейската комисия строго осъжда всякаква форма на дискриминация и насилие на основата на сексуална ориентация или полова идентичност. Това посочиха от институцията за БНР по повод нападението на над общностния център "Рейнбоу хъб" в София.

От Комисията посочват, че всеки подобен акт е насочен срещу основните ценности на ЕС и Хартата на основните права.

ЕК припомня и думи на председателя Урсула фон дер Лайен, че Европа никога няма да допусне част от обществото ѝ да бъде стигматизирано.

Припомняме, атаката срещу ЛГБТИ центъра беше извършена на 30 ноември. Момиче е било ударено в лицето и твърди, че е било нападнато от кандидат-президента Боян Станков - Расате. Имунитетът му бе снет по искане на главния прокурор заради нападението. Впоследствие той беше задържан и му беше повдигнато обвинение.

11 посолства у нас остро осъдиха тази проява на насилие. С осъдителна позиция излезе и МВнР.
Сподели:

Коментари (0)

Украински дронове удариха пристанището Темрюк, гори рафинерия на "Роснефт" в Сизран

Украински дронове удариха пристанището Темрюк, гори рафинерия на "Роснефт" в Сизран

Записи, направени от руснаци, е запечатаха мащабен пожар. Местните власти потвърдиха новината за нападението, нанесло сериозни щетите пристанищната инфраструктура

Тръмп: Войната в Украйна ще приключи

Тръмп: Войната в Украйна ще приключи

Той отбеляза, че в момента се търси вариант за урегулиране между Русия и Украйна. „Търсим още един вариант за уреждане между Русия и Украйна, ако е възможно."

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

По думите му, Белият дом е бил наистина уверен, че това ще бъде „най-лесната война“, която ще трябва да бъде спряна