27 Август, 2026

Екатерина Михайлова: Причина за сегашния отказ от диалог е егото на политиците

Екатерина Михайлова: Причина за сегашния отказ от диалог е егото на политиците
Проф. Екатерина Михайлова

„Дори в най-тежката ситуация си говорехме"

Конституционалистът проф. Екатерина Михайлова заяви, причина за сегашния отказ на политиците от диалог е егото - заради това, че приемат нещата лично.

Тя има шест пълни депутатски мандата, беше заместник-председател на НС, сега е преподавател по конституционно право в НБУ, напомня Нова ТВ.

„Дори в най-тежката ситуация си говорехме. Има ситуации, в които сме си говорили не само публично – дали може да намерим път за съвместна работа. След драмата през 1997 г. пак се намери път да се говори.” - посочи проф. Михайлова.

По думите ѝ, „правенето на политика само заради себе си, да минаваш нататък и да не го обясняваш – това е пагубно за държавата, не само за тях”.

Според нея днес политиците са в още по-тежка ситуация от преди, защото трябва да намерят път, който е по-труден от времето, когато тя се е занимавала с политика.

Тя е изненадана от оставката на Христо Иванов не само от парламентарната група, но и от парламента.
„Винаги е лошо, когато си отива един силен говорител, от това губи и дебатът – и парламентарният, и извънпарламентарният”, каза проф. Михайлова.

Запитана дали това е силен удар за дясномислещите хора, тя заяви: „Дясно мислещите вече толкова удари са понесли, че не мога да кажа дали това е силен удар”.

Всеки, който е бил в парламента, знае, че не само твоят екип, но и опонентът трябва да бъде на висота, допълни проф. Екатерина Михайлова. 

Сподели:
Шефът на американските ВВС  ген. Уилсбах прие командира на военната ни авиация ген. Русев

Шефът на американските ВВС ген. Уилсбах прие командира на военната ни авиация ген. Русев

Генерал-майор Русев се срещна с военнослужещи от българските Военновъздушни сили, които преминават обучение за пилоти на F-16 в базата „Морис“ в Аризона

Ройтерс: България купува 7 кораба за обезвреждане на мини в Черно море - от Белгия и Нидерландия

Ройтерс: България купува 7 кораба за обезвреждане на мини в Черно море - от Белгия и Нидерландия

Новите задачи на противоминната група включват и защита на критична морска инфраструктура

Първа копка на новия бул. „Копенхаген“ в София

Първа копка на новия бул. „Копенхаген“ в София

На 28 август столичният кмет Васил Терзиев ще направи първа копка на строителството на новия столичен булевард „Копенхаген“

Коментари (0)