България
Екатерина Михайлова: Не може да гледаме безучастно как една държава нарушава международното право
"Не можем да гледаме безучастно как една държава нарушава международното право и суверенитета на друга страна. Не може на една държава да ѝ отнемеш територия и да посегнеш на населението ѝ. Дали харесваме или не една държава, не дава право да се нарушава суверенитета ѝ. Трябва да имаме памет и да не допускаме грешки, каквито се случват днес".
Това заяви бившият депутат от ДСБ Екатерина Михайлова пред БНТ по повод войната в Украйна, която води Русия. Тя представи книгата на Александър Гиргинов "Държавното устройство на България".
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние