25 Юни, 2026

Екатерина Захариева лети от Брюксел, за да поздрави и се сработи с новото ни правителство

Екатерина Захариева, снимка: архив

Европейският комисар за стартиращи предприятия, научни изследвания и иновации ще се срещне с президента, министър-председателя и четирима министри

Европейският комисар за стартиращи предприятия, научни изследвания и иновации Екатерина Захариева пристига на посещение в София днес.

Тя избра своята страна за първото си официално посещение в държава-членка на Европейския съюз, за да поздрави новото българско правителство. Европейският ни комисар също иска да изрази готовността на Европейската комисия да работи с премиера Росен Желязков и екипа му за стабилна и просперираща България в силна Европа.

Захариева заедно с ръководената от нея делегация ще се срещне с президента Румен Радев, министър-председателя Росен Желязков и с четирима министри.

Тя ще разговаря със заместник министър-председателя и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев, министъра на образованието и науката Красимир Вълчев, министъра на финансите Теменужка Петкова и с министъра на външните работи Георг Георгиев.

Сподели:
Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим

Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим

ДПС категорично се противопоставяме на намерението на управляващите и призоваваме за широк обществен дебат за бъдещето на Комисията по досиетата, казва лидерът

"Да, България": В бюджета на Гълъб Донев няма каквито и да е реформи, да се изтегли и преработи до 3% бюджетен дефицит

"Да, България": В бюджета на Гълъб Донев няма каквито и да е реформи, да се изтегли и преработи до 3% бюджетен дефицит

Вместо да надуват разходите и да теглят милиарди евро нов външен дълг, управляващите да се стремят към балансиран бюджет в тригодишната рамка, настоява Ивайло Мирчев

България представи амбицията си да се превърне в център за технологии и енергетика

България представи амбицията си да се превърне в център за технологии и енергетика

Под това послание се обединиха представители на българското правителство при откриването на третото издание на Регионалната икономическа среща на Американските търговски камари в столицата

Коментари (0)