30 Юли, 2026

Екоактивисти потопиха в кръв британското финансово министерство (Видео)

Екоактивисти потопиха в кръв британското финансово министерство (Видео)

Екоактивисти използваха пожарна кола, за да напръскат с червена боя фасадата на британското финансово министерство с цел да привлекат вниманието към провала на правителството според тях да предотврати надвиснал климатичен катаклизъм, предаде Ройтерс.

Активистите пристигнаха при министерството с пожарна кола и напръскаха сградата с червена боя през маркуча. В един момент те загубиха контрол над маркуча. След това четирима активисти застанаха на покрива на пожарната кола, на която имаше плакат с надпис "Спрете да финансирате климатичната смърт". Стълбите на министерството бяха залети с червена боя.

Организацията "Икстинкшън рибелиън" каза, че нейните активисти са излели 1800 литра фалшива кръв при министерството. Полицията заяви, че е арестувала четирима души по подозрение в престъпно нанасяне на щети и че някои пътища са били затворени. Органите на реда се чудеха какво да правят с пожарната кола, тъй като шофьорът беше извадил ключовете.

Активистите казаха, че автомобилът е бил купен чрез уебсайта за електронна търговия "Ибей". "Икстинкшън рибелиън" иска правителствата да бъдат принудени чрез ненасилствени прояви на гражданско неподчинение да намалят въглеродните емисии и да предотвратят климатична криза, която според организацията ще причини глад и социален срив.

Сподели:
Нощен руски удар по Лвов: Горят жилища, хора са затрупани под развалините

Нощен руски удар по Лвов: Горят жилища, хора са затрупани под развалините

Общо са повредени над 20 жилищни сгради, както и училище и две детски градини“, отбеляза кметът на Лвов Андрей Садовий

От амвона към фронта: Патриарх Кирил издаде книга в прослава на войната

От амвона към фронта: Патриарх Кирил издаде книга в прослава на войната

В книгата си той повтарят и вече известни свои позиции в подкрепа на руската военна кампания, определяйки войната срещу Украйна като продължение на „незавършената борба срещу нацизма“ след Втората световна война

Пировата победа на султана:  Как Ердоган създаде собствения си гробокопач

Пировата победа на султана: Как Ердоган създаде собствения си гробокопач

В всеки удар на Ердоган, опозицията в Турция се разраства, отбелязва в коментар „Франкфуртер Алгемайне Цайтунг“

Коментари (0)