Може да има криза в София с боклука, заяви екоминистърът
ТЕЦ "Бобов дол" са изградили нови инсталации, проверени са и наново е започнал да преработва отпадъци. Разпитаха ме как са проведени проверките през последните месеци. Днес не съм бил на проверка в ТЕЦ-а. Това заяви пред журналисти на излизане от прокуратурата министърът на околната среда и водите Емил Димитров.
Припомняме, че по-рано днес Димитров беше привикан на разговор, а в началото на деня се проведе акция в "ТЕЦ Бобов дол".
"РИОСВ може да спре работата на ТЕЦ-а. Ежедневно извършваме проверки на всички заводи", каза още той.
"В момента има проверка за внесения боклук от последните 5 години, но това е безсмислено. Каквото и да си внасял, вече го няма", разкри екоминистърът.
'Криза в София с боклука може да има. Около 200 тона софийски боклук пътуват за Враца, пътуват и количества за ТЕЦ "Бобов дол" и Сливен", допълни Димитров.
"Сдобрихме се с кмета на Перник след телефонен разговори. Дадохме вода за града за 6 месеца. Надявам се, че скоро язовир "Студена" ще се напълни. Мислим за Перник, но мислим и за другите градове", коментира екоминистърът.
Фактор
Припомняме, че по-рано днес Димитров беше привикан на разговор, а в началото на деня се проведе акция в "ТЕЦ Бобов дол".
"РИОСВ може да спре работата на ТЕЦ-а. Ежедневно извършваме проверки на всички заводи", каза още той.
"В момента има проверка за внесения боклук от последните 5 години, но това е безсмислено. Каквото и да си внасял, вече го няма", разкри екоминистърът.
'Криза в София с боклука може да има. Около 200 тона софийски боклук пътуват за Враца, пътуват и количества за ТЕЦ "Бобов дол" и Сливен", допълни Димитров.
"Сдобрихме се с кмета на Перник след телефонен разговори. Дадохме вода за града за 6 месеца. Надявам се, че скоро язовир "Студена" ще се напълни. Мислим за Перник, но мислим и за другите градове", коментира екоминистърът.
Още от България
Делян Добрев напуска политиката: "Време е ново поколение да поеме щафетата"
Добрев е депутат от ГЕРБ 17 години с малки прекъсвания и е един от близките хора на Бойко Борисов, който го подкрепя за решението
Радев пак се оправдава: Заради неудържим ръст на разходите, дефицитът ще бъде доста над 3-те процента
Министър председателят обяви, че ще бъдат предприети стъпки към намаляване на заплатите в някои държавни предприятия и броя на хората, участващи в контролни органи
"Възраждане" пак захапа Радев: Не виждаме разлика между него и Денков, Петков, Борисов и Пеевски
Двулично е отношението на министър председателя към руските санкции, цинично е те да бъдат удължавани, отсече Цончо Ганев