17 Май, 2026

Екоинспекцията в Бургас е разрешила строежа на къмпинг „Градина”

Екоинспекцията в Бургас е разрешила строежа на къмпинг „Градина”

В общината обаче няма постъпили нови инвестиционни намерения

Бургаската екоинспекция отново е дала зелена светлина за строеж на къмпинг „Градина”. В началото на годината екоактивисти алармираха, че започва строителство върху терен от 5 декара, след което обаче инвеститорът сам се отказа от реализирането на проекта.

От екоинспекцията съобщиха, че има върнат непълен доклад. Последвала е преработка на документа и е дадена положителна оценка от геоморфолог, тъй като няма да бъдат засегнати дюните.

„Към настоящия момент в общината няма постъпили нови инвестиционни намерения. Ще направим всичко възможно да бъдат спазени параметрите, които са заложени в общия устройствен план”, заяви в ефира на „Здравей, България” кметът на Община Созопол Тихомир Янакиев.

„Главният архитект на проектите ще прецени дали ще бъде издадено разрешение за строеж. Става въпрос за частен имот”, каза Виктория Димитрова, специалист „Строителството” към Община Созопол. 

„Теренът се намира в две защитени зони. Настояваме да имаме свободен достъп до плажа. Притесняваме се, че има презастрояване”, споделиха притеснени местни жители.
Сподели:

Коментари (0)

Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България на положителна

Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България на положителна

Според рейтинговата агенция, конфликтът в Близкия изток ще забави растежа в България в краткосрочен план, но до 2029 г. растежът на БВП ще бъде средно 2,6%, като ще надхвърли този в еврозоната

Николай Василев: Ще говори ли правителството за инвестиции или само за комунистически цени?

Николай Василев: Ще говори ли правителството за инвестиции или само за комунистически цени?

Моята препоръка към новата власт е сега те да направят необходимите реформи, да предприемат спешни мерки, да изкарат бюджета на излишък, да орежат разходите мощно, за да влязат под 40% от БВП, както е било. Тогава ще ги подкрепям от сутрин до вечер, каза бившият вицепремиер и министър на икономиката

Тръмп обяви, че Пекин купува до 750 самолета "Боинг"

Тръмп обяви, че Пекин купува до 750 самолета "Боинг"

Китайска поръчка за около 500 самолета е била обект на обсъждане преди срещата между Тръмп и Си Дзинпин. Ако Китай закупи повече от 500 самолета, това би била най-голямата поръчка в историята на авиацията.