Инцидентът се разиграл в 3 часа през нощта
Дрогиран и агресивен мъж потроши кабинет в спешното отделение в Перник. Това се случи по време на нощно дежурство. Сестрите, които са били на смяна, са се спасили по чудо. Те не успели да събудят охраната на болницата, нито да натиснат паник бутона. В този момент не е имало други пациенти.
"За първи път в кабинета нахлува толкова агресивен пациент, нещата излязоха извън контрол", заяви Мая Алексова, потърпевша сестра, съобщава Канал3. Тя каза, че единствената причина да е жива, е, че в този момент е била на пейката пред болницата, а не вътре в кабинета.
"Точно в 03:00 през нощта видях, че идва доста агресивен пациент. Походката показваше, че нещо не е наред. Мина покрай нас. Тръгнахме със санитарката след него и го попитах къде отива. Той не отговори. Отвори вратата на хирургичния кабинет и я тресна пред нас. Леко отворихме вратата и видях, че е повдигнал масата и един стол. Тогава разбрах, че нещата не са наред", потърпевшата сестра.
След това бутнал стелажа с всички лекарства.
По-късно 37-годишният мъж е признал, че е бил дрогиран. Той е бил пациент на отделението в нощта преди нападението.
Фактор
"За първи път в кабинета нахлува толкова агресивен пациент, нещата излязоха извън контрол", заяви Мая Алексова, потърпевша сестра, съобщава Канал3. Тя каза, че единствената причина да е жива, е, че в този момент е била на пейката пред болницата, а не вътре в кабинета.
"Точно в 03:00 през нощта видях, че идва доста агресивен пациент. Походката показваше, че нещо не е наред. Мина покрай нас. Тръгнахме със санитарката след него и го попитах къде отива. Той не отговори. Отвори вратата на хирургичния кабинет и я тресна пред нас. Леко отворихме вратата и видях, че е повдигнал масата и един стол. Тогава разбрах, че нещата не са наред", потърпевшата сестра.
След това бутнал стелажа с всички лекарства.
По-късно 37-годишният мъж е признал, че е бил дрогиран. Той е бил пациент на отделението в нощта преди нападението.
Още от Улицата
Може ли финансовият ни министър да бъде по-образован?
Комисията по досиетата не е агенция по целесъобразност, а институция по закон с конкретен обществен мандат, свързан с достъп до архивите на нашето и вашето минало!
Млад мъж с аутизъм стана студент в лондонски университет
Майката на Иван-Александър, който е завършил успешно езиковата гимназия във Видин, призовава за финансова подкрепа
Тежка катастрофа блокира пътя Кюстендил - Дупница
За часове движението в двете посоки се пренасочваше по обиколни маршрути.