24 Февруари, 2026

Екшън в София: Закопчаха дрогиран шофьор, разигравал полицията на пътя

Екшън в София: Закопчаха дрогиран шофьор, разигравал полицията на пътя

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 22-годишен мъж, шофирал след употреба на кокаин и попречил на орган на властта да изпълни служебните си задължения.

Малко пред 22 часа във вторник, обвиняемият Н.П. шофирал лек автомобил, когато полицейски служители му дали сигнал да спре за проверка. Обвиняемият се опитал да изблъска служебния полицейски автомобил от платното за движение. След това скочил от колата и опитал да избяга, но е бил задържан.

Полицаите му направили „Дръг тест 5000“, който отчел положителен резултат за кокаин.

По случая е образувано досъдебно производство. Обвиненият Н.П. е осъждан. Предвид възможността да извърши друго престъпление, с постановление на прокурор той е задържан за срок до 72 часа.

Предстои да бъде внесено искане в съда за разглеждане на дело за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.
Коментирай
Сподели:

Коментари (0)

Община Тетевен ще отбележи националния празник  3-ти март с богата програма

Община Тетевен ще отбележи националния празник 3-ти март с богата програма

Празникът ще започне с молебен в местния храм и рецитал на ученици от СУ "Георги Бенковск"

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Гражданската инициатива „Правосъдие за всеки“ организира демонстрации пред Съдебната палата и ВСС, настоявайки, че Сарафов вече не е легитимен изпълняващ функциите главен прокурор след промените в Закона за съдебната власт

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Изданието е собственост на техномилионер, бивш доносник на ЩАЗИ, насаждащо носталгия по реалностите на ГДР и "антизападна германска" пропаганда