3 Юли, 2026

Експерт по управление на кризи в здравеопазването ще отговаря за ваксинирането срещу COVID-19

Експерт по управление на кризи в здравеопазването ще отговаря за ваксинирането срещу COVID-19
Проф. Красимир Гигов

Ново звено за по-добра организация и контрол при провеждането на имунизациите срещу COVID-19 сформира правителството. Ще бъде създаден координационен съвет, който да работи на национално ниво. Начело на съвета пък застава генералният директор на БЧК и човек с голям опит в управлението на кризи в здравеопазването проф. Красимир Гигов.

Това съобщи здравният министър проф. Костадин Ангелов на извънреден брифинг в Министерския съвет днес, където обяви, че е готов Националния план за действие при пандемии. До утре експертите от здравното министерство трябва да изготвят конкретно и самият план за ваксинирането срещу коронавируса.

В момента проф. Гигов е и главен координатор на експертния съвет по медицина на бедствените ситуации.

"Проф. Гигов е стар кадър на ВМА и бивш заместник началник на болницата с голям опит в организацията, както във военното, така и в цивилното здравеопазване. В Алжир още помнят неговото име. Той е един от основните организатори на военномедицинската служба на съвременен Алжир",  разказа за него началникът на ВМА ген.-майор Венцислав Мутафчийкси.

Той има необходимите познания, опит, размах на действие при такива мероприятия, каза още генералът.

Проф. Гигов е активен член на Нюйоркската академия от 1996 година, Почетен член на Американската асоциация за действия при екстремни ситуации, член на световното и европейско дружество по медицина на катастрофите и др.
Сподели:
Протестиращи срещу Радев: Политиката на кабинета е рискова за страната, зависим е от Русия

Протестиращи срещу Радев: Политиката на кабинета е рискова за страната, зависим е от Русия

Те изразиха недоволството си от прекомерния дефицит, заложен в бюджета, замразяването на обезщетенията за майчинство и закриването на Комисията по досиетата

София, Бургас, Варна и Пловдив официално поискаха домакинството на "Евровизия 2027"

София, Бургас, Варна и Пловдив официално поискаха домакинството на "Евровизия 2027"

Милена Милотинова заяви, че обществената телевизия търси не просто място за провеждане на най-голямото музикално събитие, а град-партньор, с който който заедно да извърви целия път до май 2027 година

Кабинетът няма договорка с „Литаско“, но от ПБ се надяват да избегнат арбитраж - снишавайки се пред Москва за санкциите

Кабинетът няма договорка с „Литаско“, но от ПБ се надяват да избегнат арбитраж - снишавайки се пред Москва за санкциите

"Ние ценим работата на „Нефтохим“ и не искаме да я загубим като възможност"

Коментари (0)