Руският диктатор Владимир Путин ще протака преговорите за прекратяване на огъня, за да завземе повече украинска територия. Това каза директорът на Defence Express Сергей Згурец в ефир на Еспресо.
Според него Путин ще се опита да проточи всички разговори за прекратяване на огъня, за евентуално примирие, вярвайки, че с подобен подход - използването на прекомерна жива сила, ще даде на Русия възможност да продължи да извършва пробиви нашата защита.
„Но сега интензивността на военните действия, въпреки че е пролет и всичко започва да изсъхва, е по-слаба“, казва Згурец.
Според него усилията на противника около окупирането на Покровск са забавени. Той добавя, че окупаторите вероятно ще активизират военните действия в района на Торецк, където настъплението на врага също вече е спряно.
„Ситуацията в Торецк стана различна от предишната, там има сива зона, която не позволява на врага да напредва, както очакват в Кремъл“, коментира експертът.
Той също така отбеляза, че в Часов Яр врагът се опита да обкръжи града, но действията му бяха забавени.
Смятам, че противникът ще продължи да упражнява натиск по цялата фронтова линия с жива сила, изтъква Згурец. И в същото време той подчерта, че задачата на Силите за отбрана на Украйна сега трябва да бъде увеличаване броя на жертвите сред окупаторите.
Превод: Faktor.bg
Коментари (0)