29 Юли, 2026

Експерти: Путин и Тръмп подминаха въпроса за Северен поток, това е важно за България

Експерти: Путин и Тръмп подминаха въпроса за Северен поток, това е важно за България

САЩ вече дава нови заявки за отношенията си с Русия, което е неочаквано за Европа, заяви журналистът Валери Тодоров

След срещата между президентите на САЩ и Русия Доналд Тръмп и Владимир Путин се появиха обвинения за американския държавен глава, че с изказванията си е извършил национално предателство. Експертът по външна политика Асен Агов коментира в студиото на „Тази сутрин“, че срещата е завършила без резултат, но важното е, че и двамата президенти са показали разбирателство.

Валери Тодоров сравни ситуацията между двамата президенти като двама души, копаещи в един и същи тунел, които няма изгледи скоро да се срещнат, поради различните си виждания за политиката.

Агов отрече да има нова Студена война или пък национално предателство. Той подчерта, че важните за България решения от тази среща са, че въпросът за Северен поток не е бил повдиган и очевидно Тръмп се стреми към двустранни отношения, които за малка държава като нашата не са изгодни. Тодоров се съгласи с това, като коментира, че САЩ вече дава нови заявки за отношенията си с Русия, което е неочаквано за Европа.

Според експертите в момента в САЩ има истерия около тази среща.
Сподели:
Станислав Анастасов: ДПС има също съмнения за корупция и те се отнасят до вътрешния министър

Станислав Анастасов: ДПС има също съмнения за корупция и те се отнасят до вътрешния министър

По неговите думи плащанията на Делян Пеевски са били правени с лични пари и на семейството му и това е проверимо

Калин Стоянов: Достъпът до PNR е неправомерен, МВР заблуждават партньори, че разследват тежко престъпление

Калин Стоянов: Достъпът до PNR е неправомерен, МВР заблуждават партньори, че разследват тежко престъпление

Тези данни следва да бъдат използвани тогава когато следва да се разкрие и предотврати, или се води наказателно преследване по отношение предимно на престъпления, свързани с тероризъм или тежка организирана престъпност

Родолюбци почитат кончината на ген. Иван Колев и Райна Княгиня

Родолюбци почитат кончината на ген. Иван Колев и Райна Княгиня

Организатори са „Сите българи заедно“, Общество „Ген. Иван Колев“ и Атлантически съвет на България

Коментари (0)