24 Април, 2026

Експремиерът Тони Блеър отправи съвети и предупреждения към Киър Стармър

Експремиерът Тони Блеър отправи съвети и предупреждения към Киър Стармър

Тони Блеър

Да внимава с миграцията и твърде политкоректните решения

Бившият министър-председател от Лейбъристката партия Тони Блеър отправи съвети към Киър Стармър след убедителната изборна победа на лейбъристите, като призова да се изработи "план за контрол на имиграцията".

Блеър предупреди Стармър, че антиимиграционната партия "Реформаторски блок на Обединеното кралство" на Найджъл Фараж, представлява предизвикателство и за лейбъристите, а не само за Консервативната партия.

Формацията на Фараж максимизира щетите за консерваторите на изборите, като раздели десния вот.

В публикация със заглавие "Моят съвет към Кийр Стармър" Блеър пише в Sunday Times, че в целия западен свят традиционните политически партии са ерозирани.

"Там, където системата позволява появата на нови участници, те се развихрят навсякъде. Погледнете Франция или Италия. Нуждаем се от план за контрол на миграцията. Ако нямаме правила, ще се появят предразсъдъци." - допълва той.

Блеър, единственият лидер на лейбъристите, довел партията си до три последователни изборни победи, формулира и своя съвет за използването на силата на изкуствения интелект (ИИ).

Според него технологията за цифрова идентификация предлага най-доброто решение за контролиране на незаконната имиграция - ключов въпрос по време на предизборната кампания.

"Трябва да се движим така, както светът преминава към цифрова идентификация. В противен случай новият граничен контрол ще трябва да бъде изключително ефективен." - пише той.

Правителството обаче изключи възможността за въвеждане на цифрови лични карти, след като първоначално министърът на бизнеса Джонатан Рейнолдс заяви, че новият министър на вътрешните работи Ивет Купър ще разгледа всички съвети по този въпрос.

По-късно Рейнолдс отхвърли въвеждането на такива лични карти, като заяви: "Можем да изключим това решение, то не е част от нашите планове."

Блеър предлага също "нов твърд подход към закона и реда" поради факта, че "в момента криминалните елементи се модернизират по-бързо от правоприлагащите органи".

Той допълва, че "правителството трябва да избягва всякаква уязвимост от "уоукизма" (wokeism)", предупреждавайки за риска от твърде политкоректните решения. /БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Все повече американци не подкрепят Тръмп по въпроса за войната в Украйна

Все повече американци не подкрепят Тръмп по въпроса за войната в Украйна

Социолозите установяват, че приблизително 8 от 10 американци като цяло имат негативно отношение както към Русия, така и към кремълския диктатор Владимир Путин.

 Сиярто става жалък: Да се обвинява някой в  държавна измяна е много сериозно нещо! Това ме засяга дълбоко!

Сиярто става жалък: Да се обвинява някой в държавна измяна е много сериозно нещо! Това ме засяга дълбоко!

"Никога не съм служил на руските интереси! ", лъже той. Журналисти ги попитаха дали дейността му може да се счита за измяна, намеквайки за редовните му обаждания до министъра на външните работи на РФ Сергей Лавров по време на паузите между заседанията на Съвета на ЕС

Русия заплашва да удари страните в Европа, които...

Русия заплашва да удари страните в Европа, които...

По думите на заместник-ръководителя на руското външно министерство, всеки бъдещ диалог по ядреното оръжие трябва да обхваща съвкупните възможности на НАТО, тоест арсеналите на САЩ, Франция и Великобритания.