28 Юни, 2026

Екстрадират в Италия българи, обвинени в трафик на жени за проституция

Екстрадират в Италия българи, обвинени в трафик на жени за проституция

Бити са с бейзболни бухалки и са принуждавани да проституират

Троен състав на Окръжен съд – Враца е одобрил европейската заповед за арест на трима българи, обвинени в Италия за трафик на хора и склоняване към проституция, предаде Дарик.

Припомняме, че след сигнал от италианските власти за провеждащо се в град Лече разследване на територията на Враца и Лом бяха задържани петима мъже и една жена. Те са издирвани с цел наказателно преследване за „участие в организирана престъпна група“ и „трафик на хора“, а един от тях и за престъплението „свеждане до и държане в положение на робство“, за които най-тежкото предвидено наказание по италианското законодателство е 30 години „лишаване от свобода“.

Престъпленията са извършени в различни периоди от май 2021 г. до януари 2023 г.
 
Един от арестуваните в момента е във врачанския затвор, където изтърпява ефективна присъда за кражба в условията на опасен рецидив, с остатък от присъдата 18 дни. В съдебната зала и тримата заявиха, че желаят доброволно да бъдат предадени на италианските власти.

Междувременно от разследването на италианските власти стана ясно, че българки са бити с бейзболни бухалки и са принуждавани да проституират в Италия. Към тях е проявена особена жестокост.

Българките отивали зад граница с обещание за работа, а след това са били принуждавани да проституират. Седалището на престъпната група е било в град Лече, а ръководителите ѝ са изпращали парите в България.

Сподели:
Прокуратурата стартира проверки на мантинелите и настилките по АМ "Струма"

Прокуратурата стартира проверки на мантинелите и настилките по АМ "Струма"

Действията са предприели след като в района на Мало Бучино на 25 юни ТИР навлезе в насрещното движение, помитайки предпазната мантинела, и премаза автомобил - две деца и мъж загинаха на място, а други двама души са в тежко състояние

Шеф на ВиК-Несебър и негов заместник са задържани при акция на МВР

Шеф на ВиК-Несебър и негов заместник са задържани при акция на МВР

На този етап не се дават подробности за ареста им, дали не са им повдигнати обвинения

Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата

Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата

Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината

Коментари (0)