28 Декември, 2025

Екстрадират заловените край с. Янтра незаконни мигранти

Екстрадират заловените край с. Янтра незаконни мигранти

Те са били задържани снощи край Горна Оряховеца

26 негегални мигранти бяха задържани в петък край село Янтра близо до Горна Оряховица. Селото се намира на пътя Русе - Велико Търново.

Мигрантите са арестувани около 17:30 ч. Установено е, че те са от Афганистан. По-голямата част от задържаните са непълнолетни момчета. Сред тях има и малки деца. Заловени са и трима каналджии - български граждани.Още днес мигрантите трябва да бъдат екстрадирани до бежански центрове.

Те вече са качени в автобус, който ще ги транспортира до транзитния бежански център в Любимец. Медицинските прегледи установили, че са заразени с краста. Цяла нощ са продължили дейностите по документирането и установяването на самоличността им. По неофициална информация те са били свалени от микробус край Землище, преминали са много дълго разстояние пеша. Късно през нощта те трябвало да бъдат натоварени в камион и да отпътуват по неизвестен засега маршрут. С тях са работили психолози. Пред камерата на NOVA те признаха, че са от Афганистан
Сподели:

Коментари (0)

 Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

"Моля ви да уважите тишината и скръбта на семейството ни в този тежък момент. Поклон пред светлата ѝ памет", написа още той

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Нашият подход е прагматичен – гледаме ресурс, гледаме риск, гледаме резултат.

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

" Борбата му за свобода завинаги ще е в спомените ни“, написаха от Центъра за либерални стратегии