27 Май, 2026

Електрохолд влага близо 2 млн. лева в електроразпределителната мрежа на област Кюстендил

Електрохолд влага близо 2 млн. лева в електроразпределителната мрежа на област Кюстендил
Карел Крал, главен изпълнителен директор на Електрохолд България (вляво), и инж. Александър Пандурски, областен управител на Кюстендил (вдясно)

Ръководството на компанията обсъди с местните власти приоритетите си в региона през 2023 г.

ЕРМ Запад ще вложи близо 2 млн. лв. в изграждане на нови съоръжения и реконструкция на електроразпределителната мрежа в Област Кюстендил до края на 2023 г. Приоритетите на дейността на електроразпределителното дружество ЕРМ Запад и търговските дружества Електрохолд Продажби и Електрохолд Трейд бяха представени на работна среща в Кюстендил с областния управител – инж. Александър Пандурски, кметове на общини и ръководители на държавни структури от областта. Областният управител подчерта важността на провеждането на такива срещи и ползата от активен диалог и сътрудничество между местните власти и бизнеса.

За присъединяване на нови клиенти са осигурени 680 000 ла. Над 480 000 лв. е инвестицията за  реконструкция на мрежа ниско напрежение и изнасяне на електромерни табла на границата на собственост в гр. Дупница и селата Мламолово, Големо село, Скакавица, Раненци, Дяково, Еремия, Рашка Гращица, Мръводол, Горна Козница, Висока могила, Каменик, Червен брeг, Яхиново и Сапарева баня. В изграждане на нови съоръжения ще бъдат вложени 420 000 лв., а 280 000 лв. са предвидени за изкупуване на енергийни обекти. 

По време на дискусията бяха обсъдени и промените в Общите условия за продажба на електроенергия на битови клиенти от Електрохолд Продажби, както и възможностите за подобряване обслужването на клиентите.

Електрохолд провежда поредица от срещи с представители на местните власти в Западна България в рамките на своята политика на открита и активна комуникация с местните власти на територията, която обслужва. 
Сподели:
Под силен натиск на Тръмп: ЕС на финалната права за търговското споразумение със САЩ

Под силен натиск на Тръмп: ЕС на финалната права за търговското споразумение със САЩ

Брюксел се ангажира да премахне вносните мита за американски индустриални стоки и да предостави преференциален достъп за селскостопански и морски продукти от САЩ. В замяна съйзът прие американски мита от 15% върху повечето европейски стоки

Американски частни интереси с непредвидими последици в плана "Тръмп“ за Балканите

Американски частни интереси с непредвидими последици в плана "Тръмп“ за Балканите

Макар самоличността на собствениците на AAFS все още да не е публично известна, компанията е представлявана от две фигури от вътрешния кръг на Доналд Тръмп: Джеси Бинал, адвокат на Тръмп след президентските избори през 2020 г., и Джо Флин, брат на бившия съветник по националната сигурност на САЩ

Държавата затяга коланите, но не за всички: МВР и МО остават извън 10% съкращения

Държавата затяга коланите, но не за всички: МВР и МО остават извън 10% съкращения

Бюджетен парадокс  - правителството остави и силовите структури извън орязването на разходите, в същото време икономиите се топят

Коментари (0)