26 Август, 2026

Елена Йончева загрижена за малцинствата в Китай, търси помощ от Европарламента

Елена Йончева загрижена за малцинствата в Китай, търси помощ от Европарламента
Елена Йончева

Елена Йончева направи изказване в Европейския парламент във връзка с положението на уйгурите в Китай. Социалистката изрази своята загриженост относно злоупотребите и нарушенията на човешките права в китайския автономен регион Синцзян-Уйгур. По думите ѝ, там се наблюдават груби нарушения на правата на човека, масово видеонаблюдение и интерниране на над 1 000 000 уйгури и други етнически малцинства. 

„Считам, че решението на проблемите може да бъде намерено само в рамките на гарантирането на равни законни права на малцинствата от демократичното върховенство на закона“, заяви Йончева. „България е положителен пример за защита на етнически и религиозни малцинства“ продължи евродепутатът. И изрази надежда, че Китайската народна република, страна с древни традиции и култура, и страна с голям потенциал, ще намери начин да защитава, утвърждава и гарантира правата на човека на всички етнически малцинства на своята територия. Елена Йончева завърши своето изказване с призив КНР да осигури на европейските журналисти и наблюдатели да имат достъп до Синдзян-уйгурския автономен регион. Без особена изненада призивите ѝ за помощ на Китай останаха без коментари, а колегите ѝ в Брюксел останаха учудени това ли е най-големият проблем пред Европа, с който трябва да се занимават.  

Сподели:
3 дрона и крило от летателен апарат откриха на българското крайбрежие

3 дрона и крило от летателен апарат откриха на българското крайбрежие

Специализиран екип от Военноморска база – Варна получи задача да разузнае и идентифицира безпилотно летателно средство, намерено на морския бряг в местност ,,Кабакум“ до град Варна

България и САЩ засилват сътрудничеството си в правосъдието и борбата с трафика на хора

България и САЩ засилват сътрудничеството си в правосъдието и борбата с трафика на хора

Правосъдният министър Николай Найденов се среща днес с американския шарже д`афер Мартин Макдауъл, която е част от стратегическия диалог между двете държави

ПП: След 100 дни управление на кабинета Радев, огромните надежди се разпадат

ПП: След 100 дни управление на кабинета Радев, огромните надежди се разпадат

"Освен самотните акции на един министър и многото приказки без покритие, кое вдъхва надежда, че е започнала истинска борба с олигархията? Засега нищо!", коментират от "Продължаваме промяната"

Коментари (0)