1 Април, 2026

Елисавета Белобрадова: БСП в Китай. ...Безкраен срам! Това поведение е жалко и презряно

Елисавета Белобрадова: БСП в Китай. ...Безкраен срам!  Това поведение е жалко и презряно

"Нашето правителство е впрегнало всички усилия как успее да целуне едновременно, да речем…ръката и на Тръмп, и на Урсула фон дер Лайен, и на Путин, и на Си Дзинпин, и на който дойде", пише тя


Елисавета Белобрадова

Докато премиерът Желязков изпраща Урсула фон дер Лайен и уведомява Европейската комисия за предполагаеми опити на Русия да заглуши GPS сигнали към самолети на наша територия, вицепремиерът Зафиров отива на парада в Китай, където редом с руския президент Путин и цялата анти-НАТОвска коалиция ще участва в тържествата по случай 3-и септември в Китайската република. От Европа ще участваме България, Сърбия, Унгария и Словакия - всички проруски сателити един до друг.

Това поведение е жалко и презряно и напълно неразбираемо.

Ние в момента не следваме българските национални интереси, а се слагаме на всички като пълни мизерници и предатели. Заставаме между Путин и Орбан, който се опита всячески да накърни българския интерес в Европейския парламент само преди месец.

Нашето правителство е впрегнало всички усилия как успее да целуне едновременно, да речем…ръката и на Тръмп, и на Урсула фон дер Лайен, и на Путин, и на Си Дзинпин, и на който дойде.

Защото ние принципи нямаме. Ние имаме, да речем…ръце за целуване. И като стана въпрос за ръце за целуване, се надявам външният министър на републиката господин Георг Георгиев да може да сформира някаква позиция външнополитическа на това правителство, за да обясни, докато премиерът целува страстно тук, какво прави Зафиров там.

Поради тази причина съм пуснала въпроси заедно с господин Стефан Тафров към премиера Желязков и към самия господин Зафиров да обяснят и двамата какво прави България във външнополитически план.

Безкраен срам е всичко това. Ето ви и списък на държавите, потвърдили участие, да знаете в чия компания сме:

- Русия
- Северна Корея
- Иран
- Камбоджа
- Виетнам
- Лаос
- Монголия
- Пакистан
- Непал
- Малдиви
- Казахстан
- Узбекистан
- Таджикистан
- Киргизстан
- Беларус
- Азербайджан
- Армения
- Конго
- Зимбабве
- Сърбия
- Словакия
- Малайзия
- Куба
- Алжир
- Мианмар
- Бразилия
- Унгария
- Египет
- Сингапур
- Южна Корея
- Тимор - Лесте
- Венецуела

Сподели:

Коментари (1)

  • 03:04, 2 Септември, 2025

    Има една груба грешка в текста - целуват не ръката, а друг орган, който започва с г и завършва на за

    Отговор
Полицай спаси двегодишно момченце, увиснало от балкон: Казвах му, че ще му купя шоколад - само да не се пуска

Полицай спаси двегодишно момченце, увиснало от балкон: Казвах му, че ще му купя шоколад - само да не се пуска

В апартамента е имало и бебе на годинка в количка, двете деца са били сами

МС публикува пълния текст на споразумението с Украйна

МС публикува пълния текст на споразумението с Украйна

Документът не попада в приложното поле на Закона за международните договори на Република България, като не съдържа правнообвързващи ангажименти, а възможности за допълнително развитие на съвместни отбранителни способности

Заседанието на НС приключи без гласуване по искането на "Възраждане" за отмяна на споразумението с Украйна

Заседанието на НС приключи без гласуване по искането на "Възраждане" за отмяна на споразумението с Украйна

Извънредното заседание беше закрито поради липса на кворум - след две преброявания на депутатите