Елтън Джон се отказва от турнетата след края на "Farewell Yellow Brick Road", става ясно от интервю, което звездата даде за Скот Милс от радио BBC 2.
Запитан за плановете си след последния си концерт от турнето, на фестивала в Глатънбъри на 25 юни, мегазвездата заяви, че планира "да отиде на почивка за няколко месеца". Той добави, че след това не знае какви са плановете му, но допълни, че все още не се пенсионира напълно.
"Ще бъде много спорадично, наистина не искам да правя турне отново. Да пея в театър няколко седмици може и да е привлекателно, но, честно казано, това е в далечното бъдеще", каза сър Елтън Джон. Той добави, че вероятно ще се съсредоточи върху концертите в родната си Великобритания и изтъкна, че пианото няма да изчезне завинаги.
Той сподели колко е щастлив от това как се е получило турнето Farewell Yellow Brick Road и колко много любов е получил от феновете, като каза, че те често се обличат в костюми като неговите и че някои зрители са посетили до 300 концерта.
"Те се отнасят към това като към парти и това повдига духа ми всяка вечер. Трябва да кажа, че е по-добре, отколкото някога съм си представял, че ще бъде", каза Джон.
"Щастлив съм и в личния, и в професионалния си живот, всичко в живота ми е толкова прекрасно. Така че мисля, че това е причината представленията наистина да ме удовлетворяват", добавя той.
На въпроса на Милс дали ще му липсва животът по време на турне, певецът отговори с категорично "не", добавяйки, че иска спокойствие за известно време.
В албума "Rockstar" на Доли Партън, който ще излезе на 17 ноември, Елтън Джон ще участва с нова версия на хита си от 70-те години "Don't Let The Sun Go Down On Me".
Още от Клюки
Не мигайте! Изповедта на Мат Деймън за дъщерите му, времето и цената на славата
След години на снимачните площадки и под светлината на прожекторите, звездата от „Добрият Уил Хънтинг“ признава, че страхът от провал в Холивуд често го е отдалечавал от най-важната роля в живота му – тази на баща
Година след смъртта му: Режисьор взриви нета с шокиращи обвинения към Вал Килмър
Адам Маркас, който е работил с актьора по трилъра "Конспирация", твърди, че е било много трудно да се работи с него
Дара нареди на Радев: Искам министърът на културата да не седи в дъното на масата на заседанията на МС
"Всеки един от вас трябва да реши, че няма да е жертва на държавата, на съседа си... и т.н. Ние сме тези, които трябва да решим какво да правим с живота си", заяви певицата