12 Юни, 2026

Руска ракетна атака срещу Миколаив - една жертва, над 20 цивилни са ранени

Руска ракетна атака срещу Миколаив - една жертва, над 20 цивилни са ранени
Снимката е илюстративна

ВСУ удържат отбранта на Бахмут

Украйна съобщи за един загинал и над 20 ранени мирни граждани при руска ракетна атака срещу град Миколаив - изстреляни са четири ракети "Калибър" от акваторията на Черно море, предаде БНР с позоваване на украинските власти.

Междувременно шефът на руската армия "Вагнер" Евгений Пригожин заяви, че руските части са преустановили временно артилерийския обстрел в Бахмут, за да позволят на украинските военни на фронтовата линия да покажат града на делегация от американски журналисти. Според него Украйна може да използва посещението като прикритие, за да струпва допълнителни сили.

Подразделенията на украинската Национална гвардия са устояли на руската офанзива, защитавайки важни снабдителни маршрути западно от Бахмут.

98 процента от обещаните на Киев бойни машини вече са доставени, съобщи командващият обединените сили на НАТО в Европа генерал Кристофър Каволи, като подчерта, че въоръжението за украинската контраофанзива няма да закъснее.

Сподели:
Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности

Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности

По-рано Камарата на представителите на САЩ одобри законопроект за продължаване на подкрепата за Украйна

Христо Грозев: Путин е в паника!  3 покушения в Москва за един ден

Христо Грозев: Путин е в паника! 3 покушения в Москва за един ден

"Украйна има напълно разбираем мотив да извършва подобни акции, които подкопават настроенията сред московския елит. И това работи", казва той

Тръмп с ново салто мортале!  Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня

Тръмп с ново салто мортале! Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня

Индексът Дау Джоунс Индъстриъл Авъридж (Дау Джоунс) нарасна с 1,7 процента и достигна стойност от 50 753,64 пункта.

Коментари (0)