11 Юни, 2026

Емил Радев: Нужно е спешно да се изработи общоевропейски закон за защита на животните

снимка: БГНЕС

Българският евродепутат се ангажира да информирам за тревожния случай и колегите си от Интергрупата за хуманно отношение към животните в Европейския парламент, за да мобилизираме още по-силна подкрепа в тази посока

Докато Европейската комисия отлага създаването на всеобхватна законодателна рамка за защита на животните, шокиращи разкрития разтърсиха българското общество – международна престъпна мрежа е превърнала насилието и убийствата на животни в доходоносен бизнес. Това написа на страницата си във Фейсбук евродепутатът от ГЕРБ Емил Радев.

Затова днес изпратих официално въпроси до ЕК относно работата ѝ по необходимите законодателни промени на европейско ниво, настоявайки за:
- по-строги мерки срещу насилието над животни, включително нелегалната търговия и разпространението на насилствени материали онлайн;
- засилени санкции и механизми за преследване на трансграничните престъпления от този тип;
- ускорено приемане и прилагане на минимални стандарти за хуманно отношение към животните.

Ще информирам за тревожния случай и колегите си от Интергрупата за хуманно отношение към животните в Европейския парламент, за да мобилизираме още по-силна подкрепа за спешни законодателни мерки на общоевропейско ниво.

Снимката е на БГНЕС и е от вчерашния протест в София, който ясно изрази нетърпимостта на обществото ни към насилието над животни, завършва критичния си пост Радев.

Сподели:
Ресорната комисия в НС иска от ДАНС цялата информация за корпорация КУБ - "достатъчна е за арести"

Ресорната комисия в НС иска от ДАНС цялата информация за корпорация КУБ - "достатъчна е за арести"

По думите на Румен Миланов, не може да се твърди, че КУБ може да застраши националната ни сигурност

Харалан Александров: Българите не харесват предателите, ще се ядосат на Радев, ако...

Харалан Александров: Българите не харесват предателите, ще се ядосат на Радев, ако...

В интервю за Nova News той посочи три основни проблема пред управлението. На първо място той постави възстановяването на реда и законността

Йотова назначи Николай Неновски за член на УС на БНБ - преподавал е в Русия, Франция, Китай

Йотова назначи Николай Неновски за член на УС на БНБ - преподавал е в Русия, Франция, Китай

В периода 1996–2008 г. работи в Българската народна банка, като заема експертни и ръководни позиции в аналитичните звена, а от 2002 до 2008 г. е член на Управителния съвет на БНБ

Коментари (0)