16 Юни, 2026

ЕП отново отказа ратификация на сделката за Brexit

ЕП отново отказа ратификация на сделката за Brexit

Европейският парламент за пореден път отказа да назначи дата за ратификация на търговското споразумение с Великобритания след Брекзит, като водещите евродепутати заявиха, че ще чакат, докато Лондон не даде гаранции, че ще прилага сделката, пише европейската редакция на Politico, предава "Фокус".

Очакваше се във вторник лидерите на Европейския парламент да обявят, че сделката ще бъде окончателно ратифицирана по време на пленарната сесия в края на април - последната стъпка, необходима за окончателното приемане на спогодбата, след като националните правителства на ЕС и британския парламент дадоха съгласието си.
Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)