Депутатите приеха резолюция
Европейският парламент прие резолюция, в която настоява Корпусът на гвардейците на ислямската революция в Иран да бъде добавен към списъка на ЕС с терористични организации, а върховният лидер Али Хаменей и президентът Ибрахим Раиси да бъдат включени в санкционния списък на Общността, предаде БНР.
Документът бе гласуван във връзка със смазването на протестите и последвалите екзекуции. В него се акцентира и върху помощта, която Иран оказва на Русия за войната й в Украйна.
Фактор
Документът бе гласуван във връзка със смазването на протестите и последвалите екзекуции. В него се акцентира и върху помощта, която Иран оказва на Русия за войната й в Украйна.
Още от Свят
Пашинян: Каквото реши народът това и ще направя
Премиерът и неговата управляваща партия "Граждански договор" се надяват да получат силен мандат
The Independent: Путин става все по-странен и непредсказуем, а това е ужасно
Питър Франкопан, професор по световна история в Оксфорд, предполага, че крахът на режима на Путин би означавал анархия в обширни територии на Източна Русия, където според него „се намират арсенали с наистина ужасяващи неща
Удар на Русия по хранилище за ядрено гориво в Украйна: Зеленски направи изявление
"Към момента няма превишаване на нормите на радиационния фон. Но със сигурност има превишаване на дори отдавна достигналата небесата руска наглост“, каза украинският президент