10 Април, 2026

Епидемиолог: Рано е за разхлабване на мерките

Епидемиолог: Рано е за разхлабване на мерките

Мира Кожухарова

Заради зеления сертификат скочи броя на ваксинираните, посочи проф. Мира Кожухарова

"Все още е твърде рано да се говори за разхлабване на мерките. Сега основното е хората, които не са ваксинирани и не са боледували, да се тестват".

Това заяви пред Нова ТВ епидемиологът и съветник на здравния министър проф. Мира Кожухарова. И допълни: "Локдаунът е временно решение, което не подкрепям. Вярвам, че с ваксинация, ще постигнем повече успехи". 

"Интересът към ваксинацията се повиши – най-вече заради въвеждането на зеления сертификат. През последната седмица имаме изключително висок брой имунизирани, какъвто не е имало отдавна”, подчерта професорът. 

Тя изказа възмущението си от факта, че има лекари, които издават фалшиви документи за имунизация. „Нека не забравяме, че това е заболяване, от което се умира”, посочи тя.

По думите й в последната седмица се забелязва благоприятна тенденция, свързана с пандемията. „Броят на положителните случаи намалява, но говорим за едно развитие във вид на последователни вълни”, подчерта тя.

Сподели:

Коментари (0)

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Лидерът на ДПС и кметът на село Овчарово, област Търговище, Себахтин Зюлкярниев, който беше арестуван при акция на МВР срещу купуването на гласове

Ново странно проучване на „Сова Харис  "помпа" преднината на партията на Радев

Ново странно проучване на „Сова Харис "помпа" преднината на партията на Радев

На пето място са „Възраждане“ със 7,8%, а последни са от БСП - с 4,5%. Останалите партии не минават бариерата от 4%.

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

При евентуално правителство на „Прогресивна България“ с „Възраждане“ и БСП, в София може да се наложи управление тип „Орбан“