Турският президент Реджеп Таийп Ердоган обвини в понеделник САЩ, че подкрепят кюрдски бойци, които по неговите думи са екзекутирали 13 отвлечени турци в Северен Ирак, като добави, че осъдителното изявление на САЩ по повода е „подигравка“, предават Reuters и "Фокус".
Турция съобщи в неделя, че бойци от терористичната Работническа партия на Кюрдистан (ПКК) са екзекутирали 13 турци, включително военни и полицейски служители, на фона на военна операция срещу групировката.
Вашингтон заяви, че осъжда убийствата, ако се потвърдят съобщенията, че ПКК носи отговорност.
Ердоган заяви пред симпатизанти на управляващата Партия на справедливостта и развитието (ПСР), че изявлението на Вашингтон показва подкрепата му за ПКК и сирийските кюрдски „Отряди за народна самоотбрана“ (ОНС), които Анкара смята за поделение на ПКК.
Свят
Ердаган изригна срещу САЩ: Те подкрепят терористи, екзекутират невинни в Ирак
Автор: Димитър Иванов
Реджеп Таип Ердоган


Коментари (0)