7 Януари, 2026

Ердоган: Турция няма да изтегли военните си от Сирия, докато хората там не помолят

Ердоган: Турция няма да изтегли военните си от Сирия, докато хората там не помолят

 Турция няма намерение да изтегли военните си от Сирия, докато хората там не помолят за това. Това подчерта държавният глава на Турция Реджеп Тайип Ердоган в рамките на реч в Истанбул, излъчена от телевизионния канал NTV,предава TACC.

„Докато сирийският народ не каже: Благодаря, вече можете да си ходите", ние не можем да напуснем тази страна", обясни турският лидер.

Турските войски проведоха три операции срещу кюрдските "Народни сили за самоотбрана". В резултат военните на Анкара установиха контрол в района на Африн в провинция Алепо, а в Североизточна Сирия бе създадена зона за сигурност.
Сподели:

Коментари (0)

Зетят на Тръмп: Гаранциите за Украйна не са постигане на мир

Зетят на Тръмп: Гаранциите за Украйна не са постигане на мир

„Ако Украйна ще постигне окончателно споразумение, тя трябва да знае, че след това ще бъде в безопасност, че разполага със силен възпиращ потенциал и с реални защитни механизми, които да гарантират, че подобно нещо няма да се повтори“, подчерта Джаред Къшнър

Гаранциите за Украйна: 800-хилядна украинска армия,  мироопазваща сила и  мониторинг  от САЩ

Гаранциите за Украйна: 800-хилядна украинска армия, мироопазваща сила и мониторинг от САЩ

Володимир Зеленски определи Парижката декларация като „много конкретно споразумение“, което показва реалната готовност на коалицията и европейските държави да работят за ми

Гренландия и Дания поискаха спешна среща с Марко Рубио

Гренландия и Дания поискаха спешна среща с Марко Рубио

„Целта на срещата е да бъдат обсъдени сериозните изявления, направени от Съединените щати по отношение на Гренландия“, написа във Facebook външният министър на автономната датска територия Вивиан Моцфелдт