Анкара е готова да стане една от страните-гаранти за сигурността на Украйна
Турският президент Реджеп Ердоган обяви желанието си да проведе разговори с руските и украинските си колеги Владимир Путин и Владимир Зеленски, за да обсъдят организацията на евентуалната им среща, предаде Анадолската агенция.
„Твърдо съм настроен да преговарям с Путин и Зеленски. Ще им кажа, че нашата цел сега е да организираме срещата им възможно най-скоро. Надявам се, че можем да се договорим за дата за срещата между Путин и Зеленски, ние сме готови да го организираме“, посочи Ердоган пред турски журналисти при завръщането му от Узбекистан.
Освен това Ердоган каза, че Анкара е готова да стане една от страните - гаранти за сигурността на Украйна. "Турция е готова да стане един от гарантите за сигурността на Украйна. Ние възприемаме подобна инициатива положително, но е необходим подробен анализ (на това предложение)", каза той. /БГНЕС
Още от Свят
Румъния унищожи 2 дрона в Черно море край офшорен проект за добив на газ
Миналият месец румънски изтребители Ф-16 свалиха 3 руски дрона, нарушили румънското въздушно пространство само за 3 последователни дни
Ферибот, превозващ 95 души се преобърна в езерото Кариба
Местни медии съобщиха, че част от пътниците са били спасени, но до вечерта на 11 август не е известно точно колко души са извадени от водата. По обем Кариба е най-голямото изкуствено езеро в света.
В Латвия намериха тунел за незаконно пресичане на границата от Беларус
През юли Литва също съобщи, че е открила тунел, използван от мигранти за преминаване на границата от Беларус