9 Февруари, 2026

Ердоган напира да реформира съществуващия световен ред

Ердоган напира да реформира съществуващия световен ред

Заяви, че ограничителните мерки в Турция ще останат в сила в течение на целия свещен месец Рамазан

 За първи път след Втората световна война Турция има възможност да участва активно в процеса на реформиране на съществуващия световен ред. Това заяви президентът на страната Реджеп Таийп Ердоган в хода на видеоконференция с функционери от управляващата „Партия на справедливостта и развитието“, предава „Анадолската агенция“, цитирана от "Фокус".

По думите на турския лидер, с мащабите на икономическите последствия, пандемията от новия коронавирус е довела света до най-голямата криза в последните десетилетия.

Президентът отбеляза, че Турция, както и целият свят, води усилена борба със заразата.

„Безнадеждността, с която се сблъскват развитите страни по света на фона на мащабна пандемична криза, ни принуждава да преразгледаме всички прогнози за бъдещото развитие на човечеството. Важно е не само ефективно да се противодейства на разпространението на пандемията, но и да сме подготвени за нова картина, която очаква целия свят, региона и страната ни вследствие на Covid-19“, обясни Ердоган.

Държавният глава отбеляза, че разликата между Турция и другите страни на фона на пандемията е станала развитата инфраструктура на здравеопазването и своевременните мерки за противодействие на разпространението на инфекцията.

Турският лидер заяви още, че ситуацията в самата Турция постепенно се нормализира. „Броят на новите заразени вече не е по-голям от този през предишните дни“, констатира той.

Ердоган отбеляза, че ограничителните мерки в Турция ще останат в сила в течение на целия свещен месец Рамазан. Президентът изрази надежда, че страната ще се върне към нормалния живот след празниците.
Сподели:

Коментари (0)

Володимир Зеленски: Очакваме най-добрите бойни самолети в света...

Володимир Зеленски: Очакваме най-добрите бойни самолети в света...

Украйна има споразумения за доставка на 150 бойни самолета Gripen и 100 Rafale

Украински депутат: Преговорите сега са неизгодни за нас, да удържим до пролетта...

Украински депутат: Преговорите сега са неизгодни за нас, да удържим до пролетта...

Според Роман Костенко, член на партия "Голас" след месеци графикът ще бъде различен от настоящия

Сибига: Само един човек може да спре Путин, да ускорим преговорите

Сибига: Само един човек може да спре Путин, да ускорим преговорите

Лично аз не вярвам в каквато и да е инфраструктура или архитектура на сигурността без американците...Трябва да ги имаме до себе си, настоява украинският външен министър