22 Април, 2026

Ердоган с нова мантра: Очаквам Турция да изгради бъдещето си с Европа

Ердоган с нова мантра: Очаквам Турция да изгради бъдещето си с Европа

Реджеп Таип Ердоган

Президентът на Турция Реджеп Тайип Ердоган заяви, че страната му вижда себе си в Европа и се стреми да изгради бъдещето си на континента, цитира думите му турското англоезично издание Daily Sabah, посочва "Фокус".

„Виждаме се в Европа, а не някъде другаде, очакваме да изградим бъдещето си с Европа“, каза Ердоган в онлайн речта си по време на конгресите на Партията на справедливостта и развитието (ПСР) в няколко турски провинции.

„Ще намерим подходящо място в света след пандемията чрез подобряване на нашата съдебна инфраструктура, укрепване на основите на нашата икономика, увеличаване на производството и заетостта“, добави той.

Миналата седмица Ердоган заяви, че Турция навлиза в нов период както за икономиката, така и за съдебната система и че Парламентът ще даде приоритет на новите пакети за съдебна реформа през следващата година. Той обеща нова стратегия за икономически растеж, която ще даде възможност за подобрен инвестиционен климат за чуждестранните инвеститори, подкрепен от ефективна съдебна система, като заяви, че стратегията ще се основава на стабилност, по-ниска инфлация и международни инвестиции.

По време на онлайн речта президентът отбеляза също, че Турция иска да засили сътрудничеството си със своите съюзници, като каза, че Анкара няма проблеми с никоя държава, които не могат да бъдат решени чрез диалог и дипломация.

„Искаме да използваме нашите близки отношения на съюз със САЩ, за да разрешим всички регионални и глобални проблеми“, добави 
Сподели:

Коментари (0)

Бивш зам. върховен главнокомандващ в НАТО оглави Военен съвет към  ген. Сирски

Бивш зам. върховен главнокомандващ в НАТО оглави Военен съвет към ген. Сирски

 Ширеф в периода 2011–2014 година заемаше длъжността заместник върховен главнокомандващ на Обединените въоръжени сили на НАТО в Европа – втората по значимост военна длъжност в Алианса. Той е автор на книгата 2017: Война с Русия,

Близък до Путин молдовски олигарх отива в затвора за 19 години - имал е и български паспорт

Близък до Путин молдовски олигарх отива в затвора за 19 години - имал е и български паспорт

Владимир Плахотнюк е признат за виновен по дело за банкова измама, организиране на престъпна група и пране на мръсни руски пари - 20 милиарда долара

 Атакуват яростно Урсула фон дер Лайен заради призив за спиране и на турското влияние

Атакуват яростно Урсула фон дер Лайен заради призив за спиране и на турското влияние

Изказването беше направено по време на 80-годишнината на германското издание „Ди Цайт“ в Хамбург