7 Юли, 2026

Ердоган призова да се приеме нова турска конституция

Ердоган призова да се приеме нова турска конституция
Реджеп Таип Ердоган

Страната да се нареди сред десетте най-големи икономики

Турският президент Реджеп Таип Ердоган днес отново отправи призив за съставянето нова турска конституция, предаде Дарик с позоваване на Анадолската агенция.

Турското правителство няма да се спре, докато страната не се нареди сред десетте най-големи икономики в света, заяви още Ердоган, който говори на първото заседание на парламентарната група на неговата управляваща Партия на справедливостта и развитието (ПСР) в 28-ия Меджлис. 

По думите на държавния глава кабинетът продължава да работи по 12-ия план за развитие на Турция, както и по средносрочната програма за развитие на страната.
Убеден съм, че икономическият просперитет на Турция ще бъде от полза за всички 85 милиона жители на нашата страна. За да координираме работата в икономическата сфера, установихме тесни връзки между офиса на вицепрезидента, министерството на финансите и Централната банка, заяви държавният глава.

Ердоган каза още, че важен стимул за по-нататъшното развитие на Турция ще бъде приемането на нова версия на конституцията на страната. 

Концепцията за "стогодишнината на Турция" не може да се реализира въз основа на конституция, която е била изготвена и приета след военен преврат, подчерта президентът.

Държавният глава предложи правото на мюсюлманките да носят забрадки да бъде вписано в новата конституция. Той призова и опонентите си да подкрепят работата по новата конституция на Турция.
Сподели:
Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение

Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение

"Предпочитам да сключим споразумение, защото не искам да засегна 91 милиона души“, заяви американският президент пред репортери в Овалния кабинет на Белия дом

Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен

Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен

"Вместо това американският президент заяви, че вече е номер едно в TikTok. Че е най-популярният персонаж. Че е изместил Тейлър Суифт на някакво далечно място. Накратко – всички са разгромени, абсолютна победа", пише руският журналист

Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока  – нов удар по бюджета на Кремъл

Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока – нов удар по бюджета на Кремъл

Данните показват засилващ се натиск върху руската икономика, която доскоро извличаше значителни допълнителни приходи заради напрежението в Близкия изток.

Коментари (0)