14 Януари, 2026

Ердоган разговаря с Путин по телефона, честити му рождения ден

Ердоган разговаря с Путин по телефона, честити му рождения ден

Реджеп Таип Ердоган, Владимир Путин, снимка: архив

"Политическият диалог на високо равнище ще продължи"

Турският президент Реджеп Таип Ердоган проведе разговор по телефона с руския си колега Владимир Путин, съобщи Си Ен Ен Тюрк.

От акаунта на председателството на Съвета по комуникации на Турция съобщиха в социалните мрежи, че разговорът е бил посветен на двустранните отношения между Турция и Русия, регионалните и глобалните въпроси.

„По време на срещата президентът Ердоган заяви, че е задоволително да се укрепят отношенията между Турция и Русия, че политическият диалог на високо равнище ще продължи и че те ще продължат да обсъждат подробно въпросите в нашия регион и в света през следващия период. По време на срещата президентът Ердоган също поздрави руския президент Путин за рождения му ден.“ - се казва в съобщението.

През миналия месец Путин заяви, че очаква Ердоган в Казан, Русия, в рамките на срещата на върха на БРИКС.

„Пожелавам на президента на Република Турция г-н Ердоган всичко най-добро. Очаквам го в Русия, в Казан. Мисля, че имахме двустранна среща за 23 октомври.“ - казва Путин в разговора.

Последното посещение на турския президент в Русия беше през септември 2023 г. - визитата му в Сочи, на черноморското крайбрежие.  /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Проруските социалисти в Молдова скочиха срещу Мая Санду, обвиниха я в предателство

Проруските социалисти в Молдова скочиха срещу Мая Санду, обвиниха я в предателство

Реакцията последва интервю на Санду пред британски журналисти, в което тя заяви, че би гласувала „за“ при евентуален референдум за обединение с Румъния заради повишената руска заплаха

„Foreign Policy“: Режимът на Вучич е изправен пред брутален "Сърбо-Майдан"

„Foreign Policy“: Режимът на Вучич е изправен пред брутален "Сърбо-Майдан"

Страната е доведена до точка на пречупване, но опозицията се е фиксирала върху абстрактни ценности като прозрачност, отговорни институции и върховенство на закона, но не предлага нищо конкретно, за да бъде променена критичната ситуация

Преговори за Гренландия: Датският външен министър е на посещение в Белия дом

Преговори за Гренландия: Датският външен министър е на посещение в Белия дом

Посещението последва заявлението на президента на САЩ Доналд Тръмп, че възнамерява да поеме контрол над арктическия остров, който е част от датското кралство