5 Май, 2026

Ердоган: Световната общност трябва да даде „суров урок“ на Израел

Ердоган: Световната общност трябва да даде „суров урок“ на Израел

Тайип Ердоган

Президентът на Турция Реджеп Таийп Ердоган е казал на руския си колега Владимир Путин, че международната общност трябва да преподаде „суров урок“ на Израел за начина, по който се отнася с палестинците, пише The Times of Israel, като се позовава на съобщение от Дирекцията за комуникации на турското президентство, в което се казва, че двамата лидери са говорили по телефона в сряда за ескалацията на напрежението около Ерусалим, предаде "Фокус"

В изявлението се казва, че Ердоган подчертава необходимостта „международната общност да даде на Израел суров и възпиращ урок“ и настоява Съветът за сигурност на ООН да се намеси бързо с „решителни и ясни послания“ към Израел. Според съобщението, освен това Ердоган е предложил на Путин да се обмисли идеята за изпращане на международни миротворчески сили за защита на палестинците.
Сподели:

Коментари (0)

Американският разрушител USS Oscar Austin акостира в Дубровник

Американският разрушител USS Oscar Austin акостира в Дубровник

Разрушителят е оборудван за борба с подводници и надводни цели, а хеликоптерните му хангари позволяват да изпълнява широк кръг от мисии

ЕС в съюз с Украйна покани компании да произвеждат дронове

ЕС в съюз с Украйна покани компании да произвеждат дронове

Основната задача е да се засилят европейските способности както за използване на дронове, така и за противодействие срещу тях

Експлозия във военен завод във Франция, има ранени

Експлозия във военен завод във Франция, има ранени

Обектът е евакуиран и е започнало разследване