Турският президент Реджеп Тайип Ердоган заяви днес, че Анкара може да приеме Финландия в НАТО без съседката ѝ Швеция, предаде АФП, цитирана от БГНЕС. "Ако е необходимо, можем да дадем различен отговор по отношение на Финландия. Швеция ще бъде шокирана, когато дадем различен отговор за Финландия", заяви Ердоган в телевизионно интервю.
Припомняме, че преди два дена крайнодесният политик Расмус Палудан отново изгори Корана, този път в Дания, след като преди това разгневи Турция с подобен акт и в Стокхолм. Палудан запали екземпляр на Корана пред джамия в Копенхаген, където събралите се мюсюлмани запазиха самообладание, докато той размахваше пред тях материали, обиждащи пророка Мохамед.
Расмус Палудан, крайнодесен активист, който има датско и шведско гражданство, разгневи Турция, като организира подобен протест с изгаряне на Корана и в Швеция на 21 януари. Той се закани пред шведския вестник "Афтонбладет", че ще повтаря протеста пред турското посолство в Копенхаген всеки петък до приемането на Швеция в НАТО.
Още от Свят
В Санкт Петербург гори нефтен терминал: ударен е един от най-големите балтийски пристанищни комплекси
Освен това през нощта срещу 4 юли постъпиха информации за експлозии и в други региони на Русия, както и в окупирани украински територии. Съобщава се за взривове и в Луганск, Чувашия и окупирания Крим.
"Уолстрийт джърнъл“: Дали принципите на САЩ ще останат и до 300-годишнината на страната?
Политическото противопоставяне, засилено от социалните мрежи, все по-често прераства във фундаментални конфликти, които пораждат искания за използване на противоконституционни средства срещу политическите опоненти
Тръмп: Възражда се комунистическата заплаха! Американската идентичност е под атака
На фона на празненствата за 250-годишнината на САЩ обществените нагласи остават песимистични.