19 Юни, 2026

Ердоган: Турция планира да разработи собствена ваксина срещу коронавируса, която да предложи на цялото човечество

Ердоган: Турция планира да разработи собствена ваксина срещу коронавируса, която да предложи на цялото човечество
Тайип Ердоган

Турция планира да разработи собствена ваксина срещу коронавируса, която да предложи на „цялото човечество при най-подходящите условия“, когато работата по разработването й приключи. Това обяви президентът на страната Реджеп Тайип Ердоган, предава държавната информационна агенция Anadolu Agency, цитирана от "Фокус"

Почти 100 страни все още нямат достъп до ваксина срещу COVID-19, подчерта Ердоган във видеосъобщението си по повод заседанието за финансиране за развитие в ерата на COVID-19. То бе организирано от ООН с участието на държавни и правителствени ръководители.

Въпреки че има държави, които са ваксинирали почти всички свои граждани, милиарди хора не са в състояние да получат достъп дори до първата доза от ваксината, заяви турският президент. Но е ясно, че пандемията няма да приключи и икономическото възстановяване няма да настъпи без осигуряване на справедлив достъп до ваксината. Ето защо страните, които разполагат с достатъчен брой препарати за ваксинацията на своите граждани, трябва да предадат излишните ваксини на страните в нужда, допълни Ердоган.
Сподели:
След споразумението с Иран Тръмп се фокусира върху Северна Корея

След споразумението с Иран Тръмп се фокусира върху Северна Корея

По неговите думи ефективността на санкциите срещу Пхенян намалява заради военното сътрудничество между Северна Корея и Русия, породено от войната в Украйна

Израел продължи с ударите в Ливан, след като Хизбула наруши примирието

Израел продължи с ударите в Ливан, след като Хизбула наруши примирието

Американският президент Доналд Тръмп публикува в Truth Social, че очаква прекратяването на огъня да влезе в сила "на всички фронтове", включително между Израел и подкрепяната от Иран ливанска групировка "Хизбула"

Мерц и Макрон изригнаха срещу Коща - не желаят контакти с Кремъл

Мерц и Макрон изригнаха срещу Коща - не желаят контакти с Кремъл

Предложението за отварянето на канал за комуникация бе направено от председателя на Европейския съвет Антониу Коща, което не бе прието еднозначно от европейските партньори

Коментари (0)