След завършването на „Аккую“, Турция възнамерява да започне изпълнението на още проекти за изграждането на втори и дори трета атомна електрическа централа. Това обяви по време на реч в Анкара държавният глава на Турция Реджеп Тайип Ердоган, предава TACC, предаде "Фокус".
"Планираме да пуснем в експлоатация първия блок на АЕЦ „Аккую“ през 2023 г. След нея бързо ще започнем подготовката за изграждането на втора и дори трета атомна електроцентрала. Стремим се да осигурим на страната ни ядрена енергия“, увери Ердоган. Други подробности не се съобщава към момента.
Още от Свят
Newsweek: Две години след операцията в Курска област: Украйна получи истински коз
Успехите на Украйна в развитието на далекобойните способности могат да укрепят позицията на Киев в отношенията със САЩ и президента Доналд Тръмп
Новата партия на Йозгюр Йозел води пред тази на Ердоган с близо 8 процента
Йозел обяви създаването на новата формация, след като съдът анулира конгреса на РНП, на който той е избран за лидер
Украйна получи рекорден обем военна помощ през юни от началото на 2024 г.
Основният фактор за увеличението е заемът на Европейския съюз Ukraine Support Loan, благодарение на който европейските институции са предоставили 4,3 млрд. евро военна помощ през май и юни