6 Декември, 2025

Ердоган заплаши да замрази членството на Швеция и Финландия в НАТО

Ердоган заплаши да замрази членството на Швеция и Финландия в НАТО

Реджеп Ердоган

Турция настоява двете страни да изпълнят поставените условия

"Ако Швеция и Финландия не изпълнят необходимите условия, Турция ще замрази процеса на присъединяването им към НАТО", заяви турският президент Ердоган.

"Политиката на разширяване на НАТО трябва да бъде съобразена с чувствителността на нашата страна", добави той, цитиран от „А Нюз“.

По време на срещата на върха на НАТО в Мадрид в края на юни Ердоган призова двете страни да "дадат своя принос" в борбата срещу тероризма и ги обвини, че предоставят убежище на терористи. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

До края на 2025 г. Европейската комисия ще представи своя план за подобряване на съвместимостта на енергийните мрежи на страните от Европейския съюз.

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.