26 Март, 2025

Ермак към Келог: Искаме САЩ да са на страната на истината, Русия винаги манипулира

Ермак към Келог: Искаме САЩ да са на страната на истината, Русия винаги манипулира

Андрий Ермак, снимка: архив

"Принципът "нищо за Украйна без Украйна" е ключов."

Началникът на президентския офис на Украйна – Андрий Ермак, се срещна днес в Киев със специалния представител на американския президент Доналд Тръмп за Украйна и Русия – Кийт Келог. 

„Днес имах удоволствието да приветствам специалния представител на президента на САЩ за Украйна и Русия Кийт Келог в Киев. Това беше първата му среща по време на неговото посещение и съм му благодарен, че дойде в Украйна в този труден момент – ние го оценяваме.“ – отбелязва Ермак, цитиран от Униан. 

Той подчертава, че за Киев е важно Келог да получава пълна информация за това, което става на фронта, за стоицизма и духа на украинската нация, които са останали непроменени през всичките тези години. Да може да види това със собствените си очи и да види всички детайли.

По думите на Ермак особено важни ще са брифингите от военното командване и командирите по места за ситуацията на бойното поле.

"Ние разчитаме на продължаваща американска подкрепа за нашата държава. Искаме отношенията между нашите страни да останат отворени, те да са под знака на доверието и принципите за взаимен успех.“ – допълва той.

„Важно е как точно ще завърши тази война. Лично казах това на Кийт Келог. Русия винаги манипулира информацията, опитва се да сее раздори, да лъже, за да ни вкара в конфликт. 
Принципът "нищо за Украйна без Украйна" е ключов. Ние сме заинтересовани САЩ да са на страната на истината и справедливостта – а тя е на наша страна.
Заинтересовани сме от стратегическо, дългосрочно и всеобхватно партньорство със САЩ.“ – подчертава Ермак. 

Той изтъква също, че Украйна се нуждае от гаранции за сигурност и партньорство в сферата на отбраната и икономиката.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Белгийската прокуратура проверява 8 евродепутати за писмо, прокарващо интересите на Huawei

Белгийската прокуратура проверява 8 евродепутати за писмо, прокарващо интересите на Huawei

Те твърдят, че геополитическото напрежение не трябва да възпрепятства развитието на 5G оборудване в Европа

Борисов: Бъдещето е във военнопромишления комплекс

Борисов: Бъдещето е във военнопромишления комплекс

„Възможност за огромни инвестиции и разкриване на много работни места. Там където затваряме заводи за автомобилни части, това е рядък шанс да ги пренасочим в именно тази индустрия", каза той

Съпругата на Ванс няма да посети гренландците, Дания приветства решението

Съпругата на Ванс няма да посети гренландците, Дания приветства решението

Делегацията ще посети единствено американската база в Гренландия