САЩ разполагат с много малко системи „Тайфон“, от които Украйна се нуждае, за да изстреля тези ракети. Все още не е ясно колко от тях може да получи Киев.
Украинският президент Володимир Зеленски отлетя за Съединените щати, за да обсъди ключов въпрос: да разговаря с американския президент Доналд Тръмп разширяването на системите за въоръжаване, които САЩ ще са съгласни да продадат
Както ръководителят на президентската канцелария Андрий Ермак заяви в интервю за Axios, ракетите „Томахоук“ са начело в списъка с желания на Украйна.
Киев все още очаква решение по отношение на най-желаните ракети, предаде Униан. Украйна вярва, че „такива оръжия биха могли да променят играта“.
Той подчерта, че Украйна се нуждае от ракети, насочени към съоръжения за производство на дронове и ракети дълбоко в руска територия. Киев поиска и няколко други оръжейни системи, които изискват одобрение от САЩ.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"
На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“
Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи
„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"