25 Август, 2026

Bloomberg : ЕС е на предела си да налага повече санкции на Русия

Bloomberg : ЕС е на предела си да налага повече санкции на Русия

Редица европейски държави, след Унгария, отстъпват на искането на руското ръководство да плащат за газ в рубли. Агенция Bloomberg отбелязва, че Европейският съюз вероятно е "близо до достигането на предела" на способността си да налага ограничителни мерки срещу Русия. Както се отбелязва в статията, членовете на общността не са успели да нанесат сериозен удар върху „доходната енергийна индустрия“.

„Вниманието беше насочено към отказа на Унгария да подкрепи санкциите, но други страни отстъпват на искането на руския президент Владимир Путин да плащат за газ в рубли“, посочват авторите. Компаниите навсякъде купуват руски газ от сметки в рубли на фона на смесени предупреждения от Европейската комисия.

„Нелицеприятната картина показва колко ограничен е ЕС да води твърда реторика с действия, което изисква единодушие на всички 27 държави-членки“, подчертават авторите на статията. Освен това, според тях, е имало разцепление между западните и източните страни – членки на ЕС. То се проявява по отношение на военната помощ за Украйна, перспективите за преговори с руското ръководство, както и какви условия трябва да приеме Киев, ако бъде сключен мирен договор.
Сподели:
Сикрет сървис: Запознати сме с клип от иранските медии със заплахи за живота на малкия син на президента - Барън Тръмп

Сикрет сървис: Запознати сме с клип от иранските медии със заплахи за живота на малкия син на президента - Барън Тръмп

Откакто САЩ ликвидираха аятолах Али Хаменей иранските медии многократно са разпространявали материали със заплахи срещу живота на президента на САЩ и членовете на семейството му

Латвия забранява вноса на книги, облекло, игри и други стоки от Русия и Беларус

Латвия забранява вноса на книги, облекло, игри и други стоки от Русия и Беларус

Мярката цели да защити интересите на Латвия в областта на сигурността, да намали приходите от износ на Русия и Беларус и да ограничи вноса на руски пропагандни материали

Ердоган: Започва Турският век, ерата на велика и силна Турция

Ердоган: Започва Турският век, ерата на велика и силна Турция

По думите му, турци, кюрди и араби трябва да се обединят като „братя“

Коментари (0)