5 Декември, 2025

ЕС гони още руски банки от SWIFT

ЕС гони още руски банки от SWIFT

Това е предвидено в шестия пакет от санкции срещу Москва

Шестият пакет от санкции, които ЕС ще наложи на Русия, ще включва "още руски банки", които ще бъдат изключени от глобалната банкова мрежа SWIFT. Това съобщи върховния представител по въпросите на сигурността и външните работи Жозеп Борел, предаде АФП.

„В банковия сектор още руски банки ще напуснат SWIFT, глобалната банкова комуникационна система", каза Борел по време на посещение в Панама.

Очаква се шестият пакет санкции да съдържа и ембарго на руския петрол, и да бъде приет от страните-членки до края на седмицата./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Войната в Украйна ще приключи

Тръмп: Войната в Украйна ще приключи

Той отбеляза, че в момента се търси вариант за урегулиране между Русия и Украйна. „Търсим още един вариант за уреждане между Русия и Украйна, ако е възможно."

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

По думите му, Белият дом е бил наистина уверен, че това ще бъде „най-лесната война“, която ще трябва да бъде спряна

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Жителите на Атика получиха съобщение през системата за спешни предупреждения „112“ снощи, с което бяха призовани да избягват ненужни пътувания, да бъдат внимателни в подземни пространства и да следват указанията на властите