14 Август, 2026

Писна им - Унгария се държи "като троянски кон" и в ЕС губят търпение

Писна им - Унгария се държи "като троянски кон" и в ЕС губят търпение

26-те страни могат да вземат ключови решения и без съгласието на Унгария

Страните-членки на ЕС им "дойде до гуша" от поведението на унгарските власти, които се опитват да блокират важни решение по отношение на Украйна, пише "Европейская правда" с позоваване на високопоставен европейски служител, който е пожелал анонимност.

"Нямам право да го кажа като официален представител на ЕС, но на държавите-членки им дойде до гуша от това, че без всякаква очевидна причина разрушават единството на Европейския съюз по въпрос, който е от жизнено важен интерес за ЕС",  подчертава събеседникът.

Същевременно той отбелязва, че 26-те страни могат да вземат ключови решения и без съгласието на Унгария.

"И няма да боим да го кажем, за да покажем, че Унгария е троянски кон на Путин. Защото това, което правят, все повече и повече прилича на поведение на троянски кон." – коменитра събеседникът.

По думите му, ако например Словакия започне да се държи като Унгария, независимо от това огромното мнозинство от страните-членки ще бъдат на страната на Украйна.

Превод Faktor.bg
Сподели:
Русия отхвърли предложението на Турция за примирие в Черно море

Русия отхвърли предложението на Турция за примирие в Черно море

Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова заяви, че Москва не вижда смисъл да се връща към схемата на т.нар. Черноморска инициатива от 2022–2023 г.

 Москва поиска от САЩ обяснения за украинските удари, обеща да унищожи "всичко, което идва от Запада"

Москва поиска от САЩ обяснения за украинските удари, обеща да унищожи "всичко, което идва от Запада"

Според Лавров Русия смята, че САЩ участват активно в украинските удари по цели на руска територия и Москва вече е поставила този въпрос пред Вашингтон

Иран: Петролно замърсяване край  остров Кешм е резултат от чуждестранната военна агресия

Иран: Петролно замърсяване край остров Кешм е резултат от чуждестранната военна агресия

Гарибабади заяви, че подобни екологични щети по иранското крайбрежие на Персийския залив подчертават необходимостта Иран, като крайбрежна държава, да определи и приложи механизъм за управление на Ормузкия проток

Коментари (0)