6 Декември, 2025

ЕС заплаши да замрази финансовата помощ на африканските и азиатските страни

ЕС заплаши да замрази финансовата помощ на африканските и азиатските страни

Обмислят се и визови ограничения заради мигрантите

Европейският комисар за миграцията заяви, че ЕС може да замрази финансовата помощ, както и да наложи търговски и визови ограничения на африканските и азиатските страни, които не приемат връщаните от Европа мигранти, предава Voice of America.
Димитрис Аврамопулос каза, че в Брюксел „обмислят спирането на финансирането за ключови проекти за развитие“. 
„Инвестирахме в тези региони, за да създадем възможности и да задържим хората там“, добави той.

Според него за страните, които не сътрудничат при репатрирането на мигранти, може да има визови ограничения. Неотдавна Германия също заплаши, че може да отказва визи на управляващите елити на страните, които са източници на мигранти.
Комисарят добави, че става въпрос за „хиляди чужденци от дипломати и лекари до студенти и изследователи“.
„ЕС не се страхува от използването на търговията и визите като предимство. Нека бъдем откровени, нито за Африка, нито за Европа е добре, че толкова много хора преминават Средиземно море“, каза той.

Сподели:

Коментари (0)

Украинската армия порази Рязанската рафинерия в Русия и завод за гилзи в окупираната територия

Украинската армия порази Рязанската рафинерия в Русия и завод за гилзи в окупираната територия

Украински дронове поразиха през тази година най-малко 17 петролни рафинерии.  

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

До края на 2025 г. Европейската комисия ще представи своя план за подобряване на съвместимостта на енергийните мрежи на страните от Европейския съюз.

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.