Санкционирани са 5 физически лица и 2 юридически
Страните-членки на ЕС наложиха санкции срещу нови 5 физически лица от Иран и 2 юридически заради нарушения на човешките права, предаде БНР.
Един от санкционираните е свързан със смъртта на адвокатката Марям Алвин, арестувана и изтезавана заради защита на протестиращи - по-късно тя е починала. В списъка са включени висши представители на иранската полиция и секретарят на Върховния съвет за киберпространството.
Санкционирана е Фондацията за сътрудничество на Ислямския революционен гвардейски корпус, която се занимава с инвестиции и осигурява пари за репресиите. Мерки са наложени и срещу студентската организация „Басидж“, която действа от името на Корпуса в студентските градчета.
Още от Свят
Невзоров: Кремъл демонстративно плюе на цинковите ковчези, на броя на жертвите
"За да замаже позора от многогодишната битка за Мала Токмачка, вампирът отново твърди, че Русия се бие не с Украйна, а с НАТО."
Bloomberg: Натискът върху Путин заради войната в Украйна нараства
Киев е засилил ударите по руската горивна индустрия до безпрецедентни мащаб
Тръмп вероятно ще подпише законопроекта за "адски" санкции срещу Русия, иска да добави Иран и „Хизбула“
Президентът на САЩ коментира и смъртта на сенатора Греъм. По думите му ФБР губи времето си, ако разследва смъртта му