20 Март, 2026

ЕС предприема правни действия срещу AstraZeneca

ЕС предприема правни действия срещу AstraZeneca

Компанията не изпълнява задълженията си по договора с ЕС

ЕС е принуден да предприеме съдебни действия, включително ограничения за износ, срещу AstraZeneca, тъй като не е доставила ваксината. Това заяви заместник-ръководителят на Европейската комисия (ЕК) Марош Шефчович на пресконференция след заседанието на Съвета на ЕС на ниво министри по европейските въпроси.

„Не е тайна, че ЕС има проблеми с AstraZeneca, компанията не изпълнява изцяло договорните си задължения, комуникацията с нея е трудна, докато страните от ЕС са силно зависими от нея за изпълнение на плановете си за ваксинация. Така че нямаме друг избор, освен прилагане на правни мерки", подчерта Шефчович.

Той отбеляза, че тези мерки включват по-специално" пропорционални ограничения върху износа". 
Сподели:

Коментари (0)

Нетахяну: Войната ще приключи по-бързо от очакваното! Иран губи ключови способности

Нетахяну: Войната ще приключи по-бързо от очакваното! Иран губи ключови способности

"Нима някой наистина смята, че може да казва на президента Тръмп какво да прави?", пита израелският премиер

 САЩ премахват част от санкциите срещу Беларус

САЩ премахват част от санкциите срещу Беларус

По-конкретно, ограниченията ще бъдат свалени от няколко беларуски банки и предприятия, произвеждащи калиеви торове

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

Съгласно спецификацията, ъгълът на максимално повдигане на оръдието Cockerill HP в кулата Cockerill 3105 достига рекордните за танковете +42°