8 Юли, 2026

ЕС удължи санкциите срещу хиляди руснаци след трудни преговори с Унгария

Снимка: архив

Дипломати твърдят, че Унгария е поискала няколко руски имена да бъдат премахнати от санкционния списък

Европейският съюз поднови санкциите си срещу хиляди руснаци, обвинени в подкрепа на военната машина на Москва срещу Украйна, за още шест месеца.

Това се случи след трудни преговори с Будапеща, която се противопостави на удължаването на мерките срещу руснаци, казват от EPA/BGNES.

Тези санкции срещу Русия трябва да бъдат подновявани на половин година с единодушното гласуване на 27-те държави-членки на Европейския съюз.

 Дипломати твърдят, че Унгария е поискала няколко имена да бъдат премахнати от списъка.

Сподели:
САЩ нанесоха серия удари по Иран

САЩ нанесоха серия удари по Иран

Според CENTCOM ударите са били отговор на атаките на Иран срещу три търговски кораба, преминаващи през Ормузкия проток

ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“

ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“

Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.

Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир

Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир

Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл

Коментари (0)