5 Декември, 2025

Заседание на ООН заради нахлуването на 3-те руски изтребителя над Естония

Заседание на ООН заради нахлуването на 3-те руски изтребителя над Естония

Снимка: EPA/BGNES

„На 22 септември Съветът за сигурност на ООН ще се събере на извънредно заседание в отговор на наглото нарушение на естонското въздушно пространство от страна на Русия", съобщи естонското външно министерство

Естонското външно министерство съобщи, че Съветът за сигурност на ООН ще проведе извънредно заседание тази седмица след навлизането на 3 руски самолета в естонското въздушно пространство.

„На 22 септември Съветът за сигурност на ООН ще се събере на извънредно заседание в отговор на наглото нарушение на естонското въздушно пространство от страна на Русия миналия петък (12 септември)“, заявиха от външното министерство на Естония, цитирано от АФП.

На 19 септември следобед 3 руски изтребителя МиГ-31 заедно навлязоха в естонското въздушно пространство. Съобщението за това направи естонското Министерство на външните работи на официалния си уебсайт.

Нахлуването се е случило над Финския залив, където трите руски изтребителя МиГ-31 са навлязли в естонското въздушно пространство без разрешение и са останали там в продължение на 12 минути.

Сподели:

Коментари (0)

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

По думите му, Белият дом е бил наистина уверен, че това ще бъде „най-лесната война“, която ще трябва да бъде спряна

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Жителите на Атика получиха съобщение през системата за спешни предупреждения „112“ снощи, с което бяха призовани да избягват ненужни пътувания, да бъдат внимателни в подземни пространства и да следват указанията на властите

Нова провокация: Засечени са дронове по време на полета на Зеленски към Ирландия

Нова провокация: Засечени са дронове по време на полета на Зеленски към Ирландия

Това е предизвикало сериозно безпокойство за сигурността на фона на опасения, че може да е опит за намеса във въздушния коридор, съобщи в. „Айриш Таймс“