3 Май, 2026

Естонският президент: Русия е агресивен съсед, избрал войната и злото

Естонският президент: Русия е агресивен съсед, избрал войната и злото

Алар Карис

Алар Карис каза това във видеообръщение към народа на Украйна

Естонският президент Алар Карис нарече Русия "агресивен съсед", заявявайки, че "вместо мира и надеждата Русия е избрала войната и злото", съобщава Асошиейтед прес.

Той говори в понеделник във видеообръщение към Украйна в социалната мрежа Twitter.

Карис е държавен глава в балтийската страна, където спомените от бившата съветска власт са все още пресни. Трите балтийски държави - Естония, Латвия и Литва, бяха анексирани по време на Втората световна война и възвърнаха независимостта си с разпадането на Съветския съюз през 1991 г.

Балтийските държави се присъединиха към НАТО през 2004 г., поставяйки се под военната защита на Съединените щати и техните западни съюзници.
Сподели:

Коментари (0)

Янкулов: Законопроектите по ПВУ са приети от МС и са депозирани в парламента

Янкулов: Законопроектите по ПВУ са приети от МС и са депозирани в парламента

И оттам насетне решение на новото управляващо мнозинство ще бъде дали да ги ползват, дали евентуално ще внасят в тях някакви промени,

Столът на Мерц се клати

Столът на Мерц се клати

Изследването, направено от института ИНСА за таблоида "Билд ам зонтаг", показва, че 58% от запитаните са на мнение, че коалиционното правителство на канцлера Фридрих Мерц няма да изкара

ISW: През април Русия е загубила повече територия, отколкото е превзела

ISW: През април Русия е загубила повече територия, отколкото е превзела

Анализаторите предупреждават, че през май и юни руските сили могат отново да ускорят настъплението с настъпването на по-сухо и горещо време.